2006. február 13-án elsőként és ez idáig egyedülálló módon, az Optima CR 30PC pénztárgép számítógépes rendszer Provimax szoftverrel vezérelve megkapta az APEH forgalmazási engedélyét! A forgalmazási engedély megtekinthető pdf formátumban. A több mint egy éves együttműködésünket az Euro Prompt Kft.-vel, az Optima pénztárgépek hazai forgalmazójával, siker koronázta. Elkészült a szigorú APEH előírásokat teljesítő pénztárgépes rendszer. A rendszer az engedélyezés során, korszerű IBM kompatibilis számítógépen, MS-Windows XP vagy 2000 operációs rendszer alatt futó Provimax szoftverekkel vezérli az Optima pénztárgépet. Az engedély ennek megfelelően a lentebb ismertetésre kerülő hardver feltételeknek megfelelő számítógépes rendszerre szól. Társaságunk rendelkezik forgalmazási és szervizelési engedéllyel is.
A pénztárgépes rendszer ára: 119 500 + áfa
Ez az igen kedvező bevezető ár tartalmazza a pénztárgép és az összes vezérlő szoftver árát!
Képek a programból - Demó - Gy.i.k
A letölthető demó programban a pénztárgép működését (nyomtatási fázisát) egy felugró ablak jelképezi!
Az Optima CR30PC Provimax program és pénztárgép biztosítja üzlete számára a lakossági ügyfelek kiszolgálását nyugtaadással, de ezen felül alkalmas üzleti vevők részére áfás számla kibocsátására is.
Vonalkódolvasó segítségével gyorsan és könnyedén összeállítható a nyugta. Amennyiben a nyugtáról számlát is készíteni kell, akkor a vevő kiválasztása vagy új vevő felvétele után egy gombnyomással elkészíthető a készpénzes számla is.
Kereskedelmi partnereinek lehetőséget biztosít a program átutalásos számla készítésére is.
A raktár program kezeli a raktárkészletet, raktárkartonon pontosan vezeti az áruk mozgását, így mindig megállapítható a pontos készlet. A program nyílvántartja a felhasználókat is, így az is nyomon követhető, hogy melyik dolgozó mikor, milyen feladatot végzett el a programmal.
A pénztárgépet teljes egészében a szoftver vezérli, kézi beavatkozás nem szükséges (a papír befűzést leszámítva) és az APEH előírásoknak megfelelően nem is lehetséges.
A raktár program segítségével feltölthető a raktárkészlet, követhető az átutalásos számlák, bankártyás fizetések kiegyenlítése, egyéb költségek rögzíthetők melyek segítségével a programból naprakészen lekérdezhető az ÁFA analitika. Különféle lekérdezéseket, áruértékesítési eredményeket lehet készíteni. A kigyűjtött adatok Excel formátumban is exportálhatók további feldolgozásra. Ezen adatok lekérdezések mindegyike olyan információ, amely nem áll rendelkezésre egy normál pénztárgép működtetése esetén.
A rendszer lelke a korszerű számlázó, nyugtaadást vezérlő, raktárkezelő program. A rendszer két programra lett bontva. A nyugtaadást és számlázást végző APEH által bevizsgált program végzi a pénztárgép vezérlését azaz értékesítés folyamatát. Az akár hálózati üzemmódban is működtethető raktár program végzi az áru érkezéssel, árazással kapcsolatos feladatokat. Ezzel elkerülhető, hogy a bevételezést ugyanazon a gépen kelljen elkészíteni mint az értékesítést. Szintén itt kapott helyett a lekérdezéseket is végző pénzügyi rész. Itt könyvelhetők a vállalkozás költségei, árubeszerzései, banki utalásai. Különböző kimutatásokkal segíti a vállalkozás vezetését.
A program használható egygépes rendszerben és hálózatos rendszerben is. Az egygépes rendszer felépítése a jobboldali ábrán látható. A számítógépre minden program telepítve van, a soros portjára pedig a pénztárgép a mellékelt kábellel csatlakozik. Ez esetben ezen a gépen végezhető el minden szükséges feladat, az értékesítés, a bevételezés valamint a lekérdezés is.
A hálózatos rendszer felépítése lehetővé teszi, hogy az üzlet értékesítési folyamata elkülönüljön a háttérben lévő gépeken folyó bevételezésektől és adminisztrációs feladatoktól. Ezt a feladatot a különálló raktár program végzi. A raktár program szabadon telepíthető a felhasználó számítógépeire. Nem szükséges licenszek vásárlása, bármennyi példányban használható egyszerre. A program által nyújtott információk és egyéb könyvelési feladatok így könnyen a megfelelő dolgozó gépén is megjelenhetnek.
A rendszer lehetőséget biztosít több pénztárgépes munkahely egyidejű üzemeltetésére is, ezáltal több kassza is működhet egy boltban.
Kivonatos ismertető a program lehetőségeiből:
-
Pénztárgépes nyugtakészítés
-
Nyugtáról számlakészítés A/4-es nyomtatással.
-
Átutalásos számla készítés.
- Készpénz - Bankkártya - Átutalás kezelés
-
Vonalkód használat támogatása.
- Bevételezés raktárba.
-
Bizonylatok visszakeresése különféle szűrési lehetőségekkel.
- Átutalások kezelése pénzügyi nyilvántartása (Vevő-Szállító).
-
ÁFA és könyvelési analitikák vezetése, lekérdezés.
- Egyéb költségek könyvelése, lekérdezése.
- Bevételezett szállítólevélhez számla könyvelése.
-
Felhasználók különböző, beállítható jogokkal, hozzáférésekkel.
- Értékesítési eredmény kimutatások. (Mennyiség, árrés összesítés termékenként is!)
-
Vevők - Szállítók nyilvántartása.
-
Vevők átutalásos limitjének beállítási lehetősége.
-
Vevők lejárt tartozásainak figyelése számlázásnál.
-
Termékek és szolgáltatások kezelése.
-
Raktárkészlet kezelése.
-
Korlátlan raktár létrehozása.
-
Raktárkarton vezetése.
-
Leltárkészítés.
-
Árlista készítés.
-
A listák, kimutatások Excelbe is exportálhatók, további feldolgozás céljára
-
Árucsoportra bontható listák, lekérdezések.
-
Beszerzendő árulista, minimálkészlet alapján.
-
4 alap ártípus árunként (normál, törzsvásárló, viszonteladó, nagyker).
- Különféle lekérdezések. (Vevő vásárlási lista, Szállító szállítási lista, Áru értékesítési eredmények.)
-
Cégembléma elhelyezése profi minőségben a számlán.
-
Vonalkódolvasó támogatás.
-
Bevételezésekhez belső vonalkódok nyomtatása etikettre, vagy vonalkód nyomtatóval.
-
Minden ablak egymásra nyitható (pl.: két számla, bevételezés, tartozás vizsgálat stb.)
-
Helyzetérzékeny súgó. Tartalomjegyzékkel - Keresési lehetőséggel.
-
A PM által előírt kézikönyv.
-
A PM által előírt nyilatkozat.
Az elvárt számítógépes környezet:
-
IBM kompatibilis INTEL Pentium vagy AMD processzoros számítógép
-
Microsoft Windows 2000 vagy XP operációs rendszer
-
Színes SVGA monitor
-
128 MB memória
-
20 MB szabad HDD kapacitás
-
CD-t olvasó meghajtó
-
Soros és párhuzamos port
-
Billentyűzet
-
Egér
-
A/4-es nyomtató
-
Vonalkódolvasó (opcionális)
Fontos tudnivalók a számítógépes pénztárgép rendszerek vásárlásához:
-
Minden rendszer külön AP számot kap. Ez a szám nem egyezik meg a szóló pénztárgépként is forgalmazott pénztárgép AP számával. Pl.: az Optima CR30PC rendszer AP száma 653 míg a szóló Optima CR30HU pénztárgép AP száma 627.
-
A pénztérgép neve nem egyezik meg az önállóan forgalmazható pénztárgépével. Pl.: az Optima CR30HU változat a szóló pénztárgép neve a PC-s rendszerben használt gép neve Optima CR30PC.
-
A pénztárgépet vezérlő szoftvereket is be kell vizsgálnia az APEH Pénztárgép Technikai Bizottságának.
-
A rendszerek csak együtt értékesíthetők. Tehát szabálytalan az X cégtől vett pénztárgép, az Y cégtől vásárolt vezérlő program összekötése a Z cég számlázó rendszerével! Ilyen esetben a felhasználó lesz az, aki létrehoz egy engedély nélküli szabálytalan rendszert!
-
Minden pénztárgépes rendszerhez tartozik pénztárgépnapló és APEH bejelentő lap.
-
A vásárolni kívánt rendszert ellenőrizze le az APEH honlapján közzétett engedélyes rendszerekkel. Az AP szám alapján ez könnyen megtehető. A mi rendszerünk AP száma:653. A szoftverrel vezérelt rendszerek ezen az oldalon az SW. rövidítést is tartalmazzák. Amennyiben nincs ilyen megjelölés, akkor a rendszer normál pénztárgép és nem köthető össze szoftverrel.
-
Fontos APEH előírás, hogy a számítógépes rendszereknél a pénztárgép nem működtethető a pénztárgép billentyűzetével. Amennyiben a pénztárgép önállóan működtethető, akkor biztosan nincs engedélye.
Ne felejtse el, amennyiben nem engedélyezett pénztárgép rendszert használ, akkor a nyugtaadási kötelezettségnek történő megfelelése teljes egészében megkérdőjelezhető!
Képgaléria (CR30)